ریشه کنی سوسک ها تخصص ماست


سوالات متداول در مورد آفت سوسک

در این صفحه از سایت، به سوالات متداول شما در مورد آفت سوسک پاسخ داده ایم، امید است با مطالعه این قسمت از سایت از شر این آفت برای همیشه خلاص شوید


نابودی سوسک ها چقدر طول می کشد؟

اگر خیلی زود متوجه حضور سوسک ها در خانه شوید طی یک هفته می توانید آن ها را از بین ببرید. اما اگر مدت زمان زیادی از حضور سوسک ها گذشته باشد و آن ها موفق به تخمگذاری شده باشند فرآیند حذف سوسک ها به درازا خواهد کشید، مگر اینکه از سموم قوی دفع سوسک و تخم سوسک استفاده کنید. تخم های سوسک در برابر بسیاری از سموم مقاوم هستند به همین دلیل برای انتخاب سم، از سموم استاندارد، بی خطر و قوی استفاده کنید.

سوسک ها در کدام قسمت های خانه پنهان می شوند؟

سوسک ها اغلب در مکان هایی مثل پشت یخچال، زیر کابینت، پشت گاز و در قسمت های دیگر آشپزخانه تجمع می یابند. در واقع سوسک ها در مکان هایی یافت می شوند که دسترسی به منابع غذا و آب برایشان راحت تر باشد. تخم های سوسک را در بعضی مواقع می توانید حتی زیر مبلمان نیز پیدا کنید.

برای دور نگه داشتن سوسک ها از خانه از چه ماده ای می توان استفاده کرد؟

برای این کار می توانید از اسانس نعناع استفاده کنید. اسانس نعناع را با مقداری سرکه سفید مخلوط کرده و از آن برای تمیز کردن آشپزخانه استفاده کنید. همچنین می توانید آن را در قسمت های ورودی خانه، پنجره آشپزخانه و غیره اسپری نمایید. این ترکیب اثر شگرفی بر دور کردن انواع آفات به ویژه سوسک ها دارد.

چگونه برای سوسک ها تله بسازیم؟

می توانید تله های مختلفی برای خلاص شدن از شر سوسک ها بسازید. یکی از آسان ترین آن ها، ساخت تله چسبی است. روی مقوا مقدار زیادی چسب بریزید. برای طعمه می توانید از کره بادام زمینی و بوریک اسید استفاده کنید. در صورتی که تهاجم سوسک به خانه شما زیاد است می توانید تله های زیادی درست کنید، این تله های سوسک را در نزدیکی محل رفت و آمد سوسک ها، به ویژه در آشپرخانه قرار دهید از آنجایی که سوسک ها موجوداتی شب کار هستند یک شبانه روز منتظر بمانید و سپس به جمع آوری سوسک های مرده و تله ها اقدام کنید.

بهترین راه خانگی خلاص شدن از سوسک چیست؟

محبوب ترین راه دفع سوسک، خاک دیاتومه است. خاک دیاتومه برای انسان سمی نیست. اما سوسک ها به محض تماس با خاک دیاتومه به سرعت می میرند. خاک دیاتومه را در مسیرهای رفت و آمد سوسک ها قرار دهید. به زودی شاهد ریشه کن شدن سوسک ها خواهید بود.

سوسک ها از چه چیزی می ترسند؟

بر خلاف تصور عامه، سوسک ها از نور نمی ترسند. اگر چه اکثر گونه های سوسک فعالیت در شب را ترجیح می دهند اما این موضوع، دلیلی بر ترس سوسک ها از نور نیست. در حقیقت آن ها به نور جذب می شوند. شما می توانید آن ها را شب ها در حالی که به صفحه تلویزیون و یا مونیتور کامپیوتر نزدیک می شوند ببینید. سوسک ها بیشتر از اینکه از نور فرار کنند از انسان ها فرار می کنند. زیرا آن ها را یکی از دشمنان اصلی خود می دانند.

آیا با استفاده از اسپری مو می توان سوسک ها را از بین برد؟

یکی از مواردی که می توان سوسک را کشت، استفاده از اسپری مو است. اسپری مو باعث بسته شدن منافذ تنفسی و به هم چسبیدن بال های سوسک می شود بنابراین قادر به تنفس و یا پرواز نبوده و می میرد.

آیا خلاص شدن از شر سوسک ها کار مشکلی است؟

سوسک ها از شایع ترین آفات در جهان هستند. از بین بردن این سوسک ها به دلیل تولید مثل بالا، پنهان شدن در مکان های غیر قابل دسترس و مقاومت به سموم سوسک کش غیر استاندارد کار مشکلی است، به ویژه اگر شدت تهاجم آن ها زیاد باشد. برای از بین بردن قطعی سوسک ها باید از سمومی استفاده کنید که بتواند علاوه بر سوسک های بالغ، تخم های سوسک را که دارای غلاف محکمی هستند نیز از بین ببرد.

آیا دیدن یک سوسک در خانه می تواند نشانه ای از آلودگی کل خانه به سوسک باشد؟

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما معمولاً مشاهده یک سوسک در خانه دلیل وجود تعداد زیادی از سوسک است. باید هر چه سریع تر برای نابودی آن ها به ویژه تخم های سوسک اقدام کنید.

چه روش هایی را برای پیشگیری از ورود سوسک به خانه می توان انجام داد؟

همیشه باقی مانده های غذا را از آشپزخانه و محلی که در آن غذا می خورید تمیز کنید. نشتی آب را در تمام قسمت های خانه تعمیر کنید و مانع ایجاد رطوبت در محیط خانه شوید. زباله ها به طور مرتب، به بیرون از خانه انتقال دهید. تمام درزها و شکاف ها را مسدود نمایید. سوسک ها به راحتی از فضاهایی به اندازه سه میلیمتر نیز می توانند به راحتی عبور کنند.

علائم تهاجم سوسک به خانه چیست؟

فضولات سوسک، شبیه به دانه های قهوه و یا فلفل سیاه به نظر می رسند. فضولات سوسک ها بوی ترشیدگی و کپک می دهند که یکی از علائم مهم در تهاجم های شدید سوسک است.

آیا راهی برای پیشگیری از ورود سوسک فاضلاب از طریق سینک ظرفشویی به خانه وجود دارد؟

برای تمیز کردن لوله های منتهی به سینک می توانید از ترکیب جوش شیرین و سرکه استفاده کنید. نصف فنجان جوش شیرین را داخل لوله بریزید، سپس نصف فنجان سرکه به آن اضافه کنید. اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه، به همین حالت باقی بماند. سپس چند لیتر آب را به دمای جوش رسانده و در سینک بریزید.

چگونه از دارچین برای دفع سوسک از خانه استفاده کنیم؟

برای پیشگیری از ورود سوسک به خانه می توان از روش های خانگی متعددی استفاده کرد. دارچین را می توانید در قسمت های ورودی خانه، کنار درب ها، پنجره و کانال های تهویه هوا بپاشید. این کار به طرز چشمگیری مانع از ورود سوسک به خانه می شود.

سوسک ها تا چند روز می توانند بدون منابع آب و غذا زنده بمانند؟

اگر شما فکر می کنید می توانید سوسک ها را با چند روز عدم دسترسی به غذا از بین ببرید سخت در اشتباهید. سوسک ها تا یک ماه می توانند بدون غذا و یک هفته بدون آب زنده بمانند. در صورتی که غذایی پیدا نکنند و جمعیت آن ها هم زیاد باشند همجنس خواری کرده و خود را از گرسنگی نجات می دهند.

آیا سوسک ها می توانند عامل انتقال بیماری باشند؟

سوسک های خانگی مانند پشه، کنه و کک به صورت مستقیم ناقل بیماری نیستند. اما در صورتی که غذای ما به سوسک و یا فضولات سوسک آلوده شود سبب ایجاد بیماری در انسان می گردد. سوسک ها به علت زندگی در محیط های آلوده نظیر فاضلاب ها و زباله ها حامل پاتوژن های بیماری زای بسیاری می باشند.